Pravdy a Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

 

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...

 

Budujme dôveru

 

Posledný seminár v roku 2018 s Rudom Desenským bol v októbri. Opäť sa zišlo 25 účastníkov a partia ľudí z o.z. Pes sympaťák. Každé stretnutie s týmto znalcom psích duší je originálne.

 

Ráno začína registráciou účastníkov, usadením sa, rozdaním drobných promo-pozorností. Do miestnosti vstúpi vysoký, zarastený muž. Nasledujú ho dve sučky bieleho švajčiarskeho ovčiaka. Danka Absolonová[1] berie do rúk mikrofón. Vyhlási víťazku voľného vstupu na seminár, ktorá poslala Rudovi skvelých 185 otázok.

 

Pokračuje sa predstavovaním. Každý z účastníkov povie základné informácie o svojom psíkovi, dôvod ktorý ho na seminár priviedol a koľký raz sa seminára zúčastňuje. Prevahu mali účastníci s dvojnásobnou návštevou. Potom tí, čo prišli prvýkrát. Nesmierne nás však potešila štvornásobná návšteva majiteľov menšej svorky. Majitelia prichádzajú z dôvodov, ktoré sa prakticky opakujú. Buď je to zvedavosť, túžba zoznámiť sa s Rudom, vidieť ho „naživo“, prevencia predchádzajúca problémom, alebo už problémové správanie psíka. 

 


[1] Zakladateľka Pes sympaťák, o.z., ktorý semináre pravidelne organizuje.

Dali sme do toho všetko

 

Vyberali motivačné citáty a obrázky psíkov zo seminárov s Rudym Desenským. Sú autentické a vaše. Možno si nájdete práve toho svojho.

Že ste ešte na živom stretnutí s nami neboli ? Môžete v roku 2019 a možno váš psík bude papuľkou kalendára 2020. A viete čo? Dôležíté je, že psíkov milujete a podobného tomu svojmu tu aj tak nájdete :)

Dali sme do toho všetko. Dochutili láskou, radosťou a tešili sa na finálny výtlačok. Keby ste nás videli :D .

 

Stalo sa pred rokom

MILUJEM DOBRÉ KONCE

 

Existujú ľudia, ktorí o pomoci rozprávajú a potom tí, ktorí pomôžu. Je to nádherný pocit, keď sa ich zíde pokope hneď niekoľko. Nevytvárajú, nevyhľadávajú  problémy ale ich riešia, keď im vojdú do cesty.

Chcete počuť ich príbeh?

Na facebooku sa objavila táto správa a je tu preto, lebo jej tvorca Jozef Sandtner súhlasil s jej zverejnením a Pes sympaťák mu ďakuje. Ďakujeme :).

 „Dnes sa mi naskytol nemilý pohľad, keď som pri brehu Kučišdorfského jazera v Pezinku našiel ležať milého psíka. Najprv som nevedel o čo ide, ale keď som ku nemu prišiel bližšie zistil som, že je poranený a dosť krváca. Čakali sme, či príde jeho majiteľ, ale nikto nechodil.

Občianske združenie Pes sympaťák vzniklo 25.2.2009. Z fotky sa na vás pozerám ja. Volám sa Dana Absolonová a som zakladateľkou tohoto združenia. Máme štyroch oficiálnych členov, 20 blízkych priateľov a sme špecialisti na špecializovanie vyhľadávania činností a ľudí s láskou na všetko živé v prírode.

Viac TU

 

Referencie - správy od vás

Dobrý deň. 

Tento seminár mi zmenil pohľad na určité situácie. Pán Desenský je skvelý človek. Dá sa povedať, že mi doslova otvoril oči a nehanbím sa priznať, že mi pomohol aj po psychickej stránke. Nakoľko ma vždy ovládla nervozita keď som išla so svojim psom na prechadzku (čo pravdaže nebývalo často) s domienkami čo mi zasa vyvedie, aké scény mi urobí. To všetko už je minulosť. So psíkom chodím teraz na prechádzky v úplnej pohode bez toho aby ma ťahal, staval sa na zadné a podobné veci. Síce nosí ohlávku a kvôli jeho temperamentu ju ešte nosiť pravdepodobne nejakú tú dobu bude, verím, že časom to bude lepšie a lepšie. 

Pre mňa je momentálne najväčším úspechom voľné vodítko na precházdke a psík kráčajúci pri mne z ktorého mám nesmiernu radosť. 

Síce som sa dozvedela na seminári naozaj veľa, za čo som vďačná, aj tak mi chýba ešte zopár rád a tipov na toho môjho malého čerta :) 

Rada sa v budúcnosti ešte zúčastním takéhoto seminára. 

Ďakujem naozaj za všetko :) 

s pozdravom

Saška

Alexandra Jančová

Najnovšie články

Pravdy a

Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...

 

Pravdy a Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

 

 

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...