Pravdy a Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

 

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...

 

Prihlás sa HNEĎ

Prihláška na 1.10.2022 :   TU

 

milujem dobré konce

Stalo sa pred rokom

MILUJEM DOBRÉ KONCE

 

Existujú ľudia, ktorí o pomoci rozprávajú a potom tí, ktorí pomôžu. Je to nádherný pocit, keď sa ich zíde pokope hneď niekoľko. Nevytvárajú, nevyhľadávajú  problémy ale ich riešia, keď im vojdú do cesty.

Chcete počuť ich príbeh?

Na facebooku sa objavila táto správa a je tu preto, lebo jej tvorca Jozef Sandtner súhlasil s jej zverejnením a Pes sympaťák mu ďakuje. Ďakujeme :).

 „Dnes sa mi naskytol nemilý pohľad, keď som pri brehu Kučišdorfského jazera v Pezinku našiel ležať milého psíka. Najprv som nevedel o čo ide, ale keď som ku nemu prišiel bližšie zistil som, že je poranený a dosť krváca. Čakali sme, či príde jeho majiteľ, ale nikto nechodil.

Tak sme sa s kamarátom rozhodli, že kontaktujeme mestskú políciu. Povedali nám, že oni s tým nič nemôžu robiť. A vraj, ak chceme psíka zachrániť, máme ho sami odviesť na veterinárnu ambulanciu.

Skúsili sme Pezinok, tam sme nepochodili. Poradili nám veterinárnu ambulanciu v Rači - SmallVet . Našťastie tu boli veľmi ochotní psíkovi pomôcť, za čo majú u mňa veľkú poklonu a rešpekt. Ak niekto pozná majiteľa alebo akékoľvek informácie nech píše mne, alebo kontaktuje SmallVet.

Pravdepodobne psíka prešlo auto. Isto-iste viem, že bol aj pohryznutý psom a mal v sebe diabolky zo vzduchovky.

Tento psík bude potrebovať veľa ošetrovania, opatery, čo je aj finančne náročné a týmto spôsobom prosím ľudí, ktorí by mohli pomôcť psíkovi sa dať dokopy nejakým finančným príspevkom nech kontaktujú Small Vet 0949247294 alebo mňa ďakujeme“.

 

V takom zúboženom stave ju doviezli na veterinárnu ambulanciu Small Vet v Bratislave, v metskej časti Rača.

Ako to bolo ďalej?

Hneď sa jej ujal veterinárny tím pod vedenim MVDr. Michala Gaška.

Akú diagnózu ste stanovil ? 

Psík prežil viacpočetné úrazy. Krvácajúce hryzné rany, strelné viacpočetné rany, poškodený hrudník. Röntgenom sme zistili fraktúru panvy a preto nemohla fenočka chodiť.

Bola zahájená protišoková terapia, aby sa stabilizovala a aplikované liečivá proti bolesti. V priebehu večera sme vykonali operáciu –zoperované rany, bol zrevidovaný hrudník

Aké vyšetrenia ešte musela podstúpiť fenočka?

Vyšetrenie krvného obrazu, röntgen hrudníka a krku, vyšetrenie brucha sonograficky.

Bola nutná aj operácia panvy?

Po konzultácii s ortopédom sme usúdili, že defekt, ktorý tam bol, môže fenočka tolerovať. Po stabilizácii sa dala rýchlo dokopy a začala používať pravú končatinu bez výraznej bolestivosti.

Kde bola umiestnená po operácii?

Po operácii si ju adoptovala pani z Bratislavy. Pred tým sa jej však ujal útulok – občianske združenie z Pezinka , pretože fenočka mala už svojho majiteľa. No ten sa o ňu nestaral a dobrovoľne sa jej vzdal v prospech útulku.

Pomohol vám niekto?

áno, cez facebook boli ľudia informovaní o udalosti a v priebehu toho večera  bolo 400 videní a mnoho zdieľaní. Zverejnili aj číslo účtu, aby sa fenočke pomohlo.

Vykryla zbierka liečebné náklady?

Ľudia dávali peniaze na zverejnený účet a tiež prispievali priamo do ordinácie. Náklady boli vykryté. Ďakujeme.

 

Tento príbeh je na konci. Ale poznáte to. Za každým koncom je nový začiatok.  Veľa šťastia v novom domove Selly :).

Občianske združenie Pes sympaťák vzniklo 25.2.2009. Z fotky sa na vás pozerám ja. Volám sa Dana Absolonová a som zakladateľkou tohoto združenia. Máme štyroch oficiálnych členov, 20 blízkych priateľov a sme špecialisti na špecializovanie vyhľadávania činností a ľudí s láskou na všetko živé v prírode.

Viac TU

 

Referencie - správy od vás

Ďakujeme krásne za fotky aj vydarené stretnutie, ktoré bolo naozaj obohacujúce :)

Už som využila viaceré informácie v praxi od Rudyho, a ono to fakt funguje :)

Napríklad venčenie tažšie zvládateľného psíka s vôdzkou pod prednou labkou, odbúranie stresu počas búrky a darí sa mi aj pomaly socializovať psíkov, ktorí nie sú úplne socializovaní a chodia do našej škôlky :)

Taktiež sa snažím nepoužívať nezmyselné povely, ale na tom ešte musím popracovať :)

Takže za mňa to malo veľký prínos, teším sa na daľšie stretnutie!

Michaela

Michaela Smišková www.pamlskovo.com

Najnovšie články

Pravdy a

Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...

 

Pravdy a Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

 

 

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...