Pravdy a Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

 

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...

 

Prihlás sa HNEĎ

Prihláška na 1.10.2022 :   TU

 

Exkluzívna „zvieratkovská“ služba

alebo

táto návšteva sa veru oplatila

 

Ľudia sa veľa pýtajú. A to je dobre. Lebo vďaka otázkam prichádzajú odpovede :).

„Poraďte mi,  kde by som mohla dať môjho psíka na pár hodín bez výčitiek svedomia? Bez koterca, bez búdy a v domácom prostredí?“

Výborná otázka. Ideme do Zvieratkova. Je to rodinný dom, ktorý nemôžete minúť bez povšimnutia. Brána je pomaľovaná veselými obrázkami zvierat. Privítanie bolo milé, prostredie útulné a priestranné. Na otázky nám odpovedala milovníčka zvierat Soňa Sopóci.

Láska k zvieratám je najľahší kanál komunikácie, ktorý spája. Vyberáme zážitky, rozprávame   a pudlička Ema sa teší a komunikuje s nami po svojom.

Prečo názov „Zvieratkovo“?

Najprv bol dlhý názov Opatrovanie zvierat Rača –Zvieratkovo. Neskôr každý hovoril už iba o Zvieratkove.... lebo my prijímame rôznych chlpáčov k nám do hotelíka, nielen psíkov, ale aj mačičky, zajačikov, morčatá, čiže akékoľvek zvieratko, ktoré potrebujú majitelia povarovať počas svojej neprítomnosti doma.

Svoju činnosť ste zamerali na opateru zvierat. Ako to vyzerá v praxi a ktoré zvieratká mávate najčastejšie?

Sme veľmi malé zariadenie domáceho typu. Berieme v jeden čas maximálne 5 zvierat, aby každý náš klient dostal perfektnú opateru. Klienti sa stávajú súčasťou našej svorky, žijú s nami v našom dome, jedia s nami, ležia v čase oddychu s nami na sedačke – presne tak ako naši chlpáči.

V prípade, ak okrem psíkov máme aj iné zvieratká, majú svoju izbu, aby mali kľud a nemuseli sa obávať ostatných klientov. Napríklad mačičky častokrát veľmi dobre interagujú s našimi klientmi, ktorí zvládajú mačaciu spoločnosť. Naša pudlica Ema vychádza úplne so všetkými, zahrá sa s mačiatkom, morčiatkom aj králičkom...

Vaši zvierací zverenci sa vracajú alebo nastupujú noví?

Máme množstvo stálych klientov, ale každý mesiac k nám príde niekoľko nových skúsiť, ako sa im bude u nás na prázdninách páčiť.

Čo najčastejšie riešite, aké situácie?

Prvý deň odlúčenia bývajú viacerí nesvoji a vtedy im treba dať viac pozornosti a nejakú mlsku na žuvanie, aby sa zabavili. Problém mávame občas s nekastrovanými psími chlapcami, ktorí napriek tomu, že sú doma zvyknutí na 100% hygienu majú v dome potrebu značkovať si terén. To vtedy naozaj nie sme nadšení a psík musí zistiť, kto je tu vodca svorky.

Môžu si vás zavolať klienti aj domov?

Áno, aj takúto službu poskytujeme, hlavne pri mačkách, ktoré sú zo zmeny prostredia viac stresované ako psy a aj pri iných zvieratách, ktoré potrebujú len nakŕmiť a opatriť v domove majiteľa.

Čo keď počas pobytu u vás majú zdravotné ťažkosti?

Sme zmluvne dohodnutí s ambulanciou BHVet, s ktorou konzultujeme všetky prípadné zdravotné problémy zverencov.

Kto bol vašim prvým zverencom?

Úplne prvá bola mačička, ragdolka Cindy. Vtedy aj naša mačička bola ešte malinká a perfektne sa počas pobytu vyhrali.

Máte odkaz pre klientov?

Je dobré dávať lásku zvieratku. Ale zvieratká sú ako naše deti, tiež ich máme nadovšetko radi, a predsa ich vychovávame tak, aby vychádzali s inými ľuďmi, aby sa nebáli ostatných zvierat a podobne. Takto treba pristupovať aj k chlpáčom. Potrebujú sa veľa socializovať, aby pre nich cudzí ľudia, noví kamaráti a prostredie nebolo stresom, ale novou skúsenosťou.

A kde sa o vás dozvedia viac?

http://www.zvieratkovo-raca.sk/

ďakujeme :)

Pes sympaťák

Občianske združenie Pes sympaťák vzniklo 25.2.2009. Z fotky sa na vás pozerám ja. Volám sa Dana Absolonová a som zakladateľkou tohoto združenia. Máme štyroch oficiálnych členov, 20 blízkych priateľov a sme špecialisti na špecializovanie vyhľadávania činností a ľudí s láskou na všetko živé v prírode.

Viac TU

 

Referencie - správy od vás

Ďakujeme krásne za fotky aj vydarené stretnutie, ktoré bolo naozaj obohacujúce :)

Už som využila viaceré informácie v praxi od Rudyho, a ono to fakt funguje :)

Napríklad venčenie tažšie zvládateľného psíka s vôdzkou pod prednou labkou, odbúranie stresu počas búrky a darí sa mi aj pomaly socializovať psíkov, ktorí nie sú úplne socializovaní a chodia do našej škôlky :)

Taktiež sa snažím nepoužívať nezmyselné povely, ale na tom ešte musím popracovať :)

Takže za mňa to malo veľký prínos, teším sa na daľšie stretnutie!

Michaela

Michaela Smišková www.pamlskovo.com

Najnovšie články

Pravdy a

Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...

 

Pravdy a Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

 

 

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...