Pravdy a Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

 

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...

 

Prihlás sa HNEĎ

Prihláška na 1.10.2022 :   TU

 

Čo ponúka psí wellness , aby bol užitočný vášmu psíkovi ?

Anka PAW.jpg Anka Kiszelová a jej psík Ozzy

Čím pomáhajú psíkom ?

 

To ma napadlo pri prechádzaní okolo salónu PAW psí wellness.  „Sem určite prídem“ – dala som si sľub.  A stalo sa.

Zoznámenie s majiteľkou Ankou Kiszelovou prebehlo veľmi príjemne. Dokonca sme objavili spoločnú nitku z minulosti. Ako inak, z oblasti psieho sveta :).

Čítajte pozorne, Anka vás prevedie jej svetom a vždy s úmyslom pomáhať psíkom.

Psí wellness - to znie dobre.  Na čo sa môže u vás psík tešiť ?

 Slovo wellness znamená súlad zdravia, pohody. Zdravie fyzické  aj psychické.  Ponúkam liečebné procedúry zamerané  najmä na kožu a srsť.  Kožné problémy  väčšinou bývajú odrazom vnútorného stavu organizmu .A  preto robím celkové poradenstvo aj vo výžive. Pracujem s čisto prírodnými, bylinnými produktami.

Ku psíkom mám individuálny prístup.  Kým začneme spolu pracovať majú dostatok času sa najprv  so mnou a s prostredím zoznámiť.

 Procedúry a postupy prispôsobujem ich potrebám. 

 

 Akou cestou ste prešla, kým ste otvorila svoj psí salón ?

Mojim snom bolo už od detstva pomáhať zvieratám. Ako 13 ročná som začala ako dobrovoľníčka v útulkua odchovala desiatky zvierat, ktorým sme neskôr našli nové rodiny. Už vtedy som mala vlastnú hlavu.  Presne si pamätám prípad šteniatka, ktorému nedávali šancu, že bude niekedy chodiť a hrozili utratením. Ujala som sa ho a odmietla ho nechať len v klietke ako odporúčali Pravidelne, trpezlivo sme doma rehabilitovali až kým sa šteniatko rozchodilo  a našiel sa preňho nový  domov.

Neskôr som vyštudovala strednú veterinárnu školu a popri nej robila prax na klinike. Neskôr sa stala mojim zamestnávateľom.  Po čase ma zavialo do práce mimo zvierat.  A došlo mi, že to  nie je pre mňa.

Nastal zlom, že musím niečo vytvoriť. Opäť ma osud zavial k práci veterinárnej sestry. Tu mi dali možnosť otvoriť si  salón.  Spoznala som veľmi dôležitú osobu Martinku, za ktorou som na školenia cestovala do Prahy.  Jej prírodné liečebné postupy a prístup  ma úplne dostali.   Bolo mi jasné, že práve toto je ono.  Odvtedy  prechádzam množstvom školení, ktoré ma posúvajú..

 

V ponuke máte aj prírodnú psiu kozmetiku. Čím vás zaujala, že ste sa rozhodla práve pre ňu ?

Pracujem iba s prírodnými produktmi, hlavne bylinnými. Príroda je jedna veľká lekáreň.  Presviedča ma o tom stále viac aj vďaka výsledkom, ktoré mám u svojich psích zákazníkov.

Produkty si vyberámpodľa zloženia, odporúčaní ľudí, ktorým v tomto smere dôverujem.A tiež podľa reálnych výsledkov z praxe.

 

Ponúkate pre svojich zákazníkov dennú psiu škôlku. Môžu sa zaujímať o škôlku aj príležitostní psíčkari, napr. na 1-2 hodiny ?

Škôlku ponúkam iba psíkom, ktorý majú v daný deň u mňa termín na procedúru.Tzn. po vopred vzájomnej dohodemôže majiteľpsíka nechať v škôlke celý deň, aby nemusel utekať z práce. A počas toho dňa sa so psíkom nielenzabavíme, ale aj absolvujeme dohodnuté procedúry.

 

      Spájate vo svojej práci krásu so zdravím. Znie to ako krásne poslanie.  Poskytujete  aj konzultácie ?

Áno, samozrejme. Konzultácia je veľmi dôležitá. Väčšinou ju spájam už s termínom na procedúru,  nakoľko pri konzultácii potrebujem psíka vidieť. Ak však ide o zákazníkov, ktorí nevedia pricestovať, rada poradím aj na diaľku.  Ale samozrejme sú v tom obmedzenia.

Krása a zdravie – ľudia si často všimnú, že ich psík má problém až keď ide o viditeľne nepekné zmeny na koži, vypadanú srsť atď. Koža je ale iba odraz toho, čo sa deje v organizme. Preto je v liečbe často dlhá cesta k cieľu, pretože treba pristupovať celostne. A veľmi dôležitá je dôvera a trpezlivosť majiteľov.

 

V čom je váš salón iný ako ostatné?

PAW je prvý psí wellness salón na Slovensku. Psie salóny ľudia poznajú hlavne ako miesto kde im ostrihajú a upravia psa. U nás sa venujem hlavne liečebným procedúram a postupom a to všetko prírodnou cestou. Ku psíkom pristupujem individuálne a celostne.

U ľudí poznáme liečebné kúpele, rôzne pobyty , kde človeku okrem samotných procedúr pomôžu nastaviť aj stravu či zdravý životný štýl. Podobne fungujeme aj u nás pre psíkov.

Avšak posledné a rozhodujúce slovo má vždy majiteľ psíka. Bez jeho dôvery, trpezlivosti a snahe zmeniť, čo treba to nejde. V dnešnej dobe majú zvieratá mnoho zdravotných problémov, ktoré vznikajú práve nevhodnou stravou a starostlivosťou. Preto ponúkam poradenstvo a majitelia sa na mňa môžu kedykoľvek obrátiť. 

 

Ako sa s vami ľudia skontaktujú, kde vás nájdu ?

Kontaktovať ma môžu telefonicky , cez mail ,

Nájdu nás v Bratislave, v mestskej časti Rača-Krasňany.

 

 

Občianske združenie Pes sympaťák vzniklo 25.2.2009. Z fotky sa na vás pozerám ja. Volám sa Dana Absolonová a som zakladateľkou tohoto združenia. Máme štyroch oficiálnych členov, 20 blízkych priateľov a sme špecialisti na špecializovanie vyhľadávania činností a ľudí s láskou na všetko živé v prírode.

Viac TU

 

Referencie - správy od vás

Ďakujeme krásne za fotky aj vydarené stretnutie, ktoré bolo naozaj obohacujúce :)

Už som využila viaceré informácie v praxi od Rudyho, a ono to fakt funguje :)

Napríklad venčenie tažšie zvládateľného psíka s vôdzkou pod prednou labkou, odbúranie stresu počas búrky a darí sa mi aj pomaly socializovať psíkov, ktorí nie sú úplne socializovaní a chodia do našej škôlky :)

Taktiež sa snažím nepoužívať nezmyselné povely, ale na tom ešte musím popracovať :)

Takže za mňa to malo veľký prínos, teším sa na daľšie stretnutie!

Michaela

Michaela Smišková www.pamlskovo.com

Najnovšie články

Pravdy a

Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...

 

Pravdy a Nepravdy o psoch

dušičkové rozjímanie...

 

 

...alebo Ako Nebrať meno "psie" nadarmo , zistíte ak ...