5 vecí, ktoré PES nikdy NESPRAVÍ

Hovorí sa – poslúcha ako vycvičený pes. Ale týchto 5 veci fakt nedokáže.

Skúste na chvíľu dávať pozor. Nielenže sa pobavíte, ale prekvapivo zistíte,

že máte v sebe viac ako si myslíte.

 

 

 

 

Fúúúha, do čoho som to šliapol?

... a nasledujú slová, že by sa jeden červenal.

 

Čo sa stalo? Jeden nemenný pán sa vybral z domu na prechádzku a topánka na jeho nohe ostala stáť v psom tuhom výkale (exkremente). Hnevom ovládaný začal kričať po prvom psíčkarovi, ktorý sa v blízkosti neho objavil . “Zbierajte si po tých svojich psiskách, lebo vám ich otrávim”.

 

Čo s lupinami u psíkov?

Vypočula som si rozhovor medzi dvoma psíčkarmi. Či skôr šepotanie ? Mladá slečna a zrejme jej priateľ. Obaja v rukách vodítka. Na jednom konci sa vrtel akčný nemecký ovčiak a na druhom ležal znudený labrador v čakárni veterinárnej ambulancie.

Spýtaj sa, zašepkala.

No, určite - zavrčal on.

A prečo? - nedala sa.

Čo budem zo seba robiť trúbu?

Tak porovnajte. Dozvie sa viac ten kto sa pýta ? Alebo ten, ....?

Vyriešené. Zaklopala som na dvere a sú pre vás psíčkarov otvorené. Ďakujeme veterinárnej ambulancii SmallVet.sk za prijatie. Budeme sa tu stretávať s profesionálnymi odborníkmi, expertami vo svojom odbore MVDr. Michalom Gaškom a MVDr. Barbarou Očovskou.

 

Pýtame sa vašimi otázkami, začíname :)

 

 

KEĎ SI PSÍČKAR NÁJDE PSÍČKARKU

Tak toto ma fakt prekvapilo :D .

Myslím si, že ľudia ak niečo nezoženú nie je to spôsobené nedostatkom chceného. Ale nedostatkom informácií. A to je úlohou ňufáčika Psa sympaťáka. Vyňuchať, vystopovať všetko, čo sa vám zíde.

Poskytne  základné 3 P: 

-potešenie

-povzbudenie

-pomoc

Ale pozor, nie pre všetkých. Prečítajte a uvidíte, či je práve vaše :) .

Viac sa dozviete Ako si psíčkar psíčkarku našiel TU

Dajte vedieť, či vám splnilo jedno z 3 P :)

 

Ako miluješ, keď miluješ ?

Mamina, čo mala psíka predtým, ako sa stala maminou

Kto to je, Janka Melišová? Spoznala som ju na našich seminároch Psa sympaťáka. Usmievavá a s jasným priateľským naviazaním na svoju fenočku Nelly. Netrúfnem si povedať do akého plemena zaradiť Nellynku. Volám jej podobné „líštičky“ pretože sa na ne podobajú a sú ako z rozprávky.

   

16466077_10210633843476250_1108958208_o.jpg Janka a Nelly

Fenočku si zobrala z útulku a táto fotospomienka je z tohto obdobia. Ich priateľstvo sa prehlbovalo a Janka túžila viac porozumieť jej očiam, reči jej tela a  spôsobu komunikácie.

Stala sa u nás úspešnou absolventkou Bowenových masáží pre psíkov pod vedením skúseného, certifkovaného lektora Rudyho Desenského. Spolu s Nelly sa stretli aj u neho na Vlčároch v Českej republike .

16523239_10210633907357847_1787118785_o.jpg na "fríčku" u Rudyho
16492196_10210633827115841_1574892879_o.jpg Do rodiny časom pribudol nový člen, malá Miška. Pozrite na tú dvojku, sú úžasné ☺

Ako Miška rástla, skúšala čo Nellynka znesie. Robia to skoro všetky deti ako s nami dospelákmi tak so zvieratkami. A mamina Janka vymyslela spôsob ako dcérke ukázať jej rečou, čo je správne a čo nie – obrázkami.

A aby aj ostatné maminy, ocinovia, babky a dedkovia mohli deti učiť slušnému správaniu ☺   vznikla táto obrázková kniha:

16441663_10210633832995988_1178291775_n.jpg malá ukážka

Je mi potešením sa s touto milou knižočkou s vami podeliť ☺

Viac tu: https://www.facebook.com/knihaslusnespravanie/

Občianske združenie Pes sympaťák vzniklo 25.2.2009. Z fotky sa na vás pozerám ja. Volám sa Dana Absolonová a som zakladateľkou tohoto združenia. Máme štyroch oficiálnych členov, 20 blízkych priateľov a sme špecialisti na špecializovanie vyhľadávania činností a ľudí s láskou na všetko živé v prírode.

Viac TU

 

Referencie - správy od vás

Dobrý deň. 

Tento seminár mi zmenil pohľad na určité situácie. Pán Desenský je skvelý človek. Dá sa povedať, že mi doslova otvoril oči a nehanbím sa priznať, že mi pomohol aj po psychickej stránke. Nakoľko ma vždy ovládla nervozita keď som išla so svojim psom na prechadzku (čo pravdaže nebývalo často) s domienkami čo mi zasa vyvedie, aké scény mi urobí. To všetko už je minulosť. So psíkom chodím teraz na prechádzky v úplnej pohode bez toho aby ma ťahal, staval sa na zadné a podobné veci. Síce nosí ohlávku a kvôli jeho temperamentu ju ešte nosiť pravdepodobne nejakú tú dobu bude, verím, že časom to bude lepšie a lepšie. 

Pre mňa je momentálne najväčším úspechom voľné vodítko na precházdke a psík kráčajúci pri mne z ktorého mám nesmiernu radosť. 

Síce som sa dozvedela na seminári naozaj veľa, za čo som vďačná, aj tak mi chýba ešte zopár rád a tipov na toho môjho malého čerta :) 

Rada sa v budúcnosti ešte zúčastním takéhoto seminára. 

Ďakujem naozaj za všetko :) 

s pozdravom

Saška

Alexandra Jančová

Najnovšie články

5 vecí, ktoré PES nikdy NESPRAVÍ

Hovorí sa – poslúcha ako vycvičený pes. Ale týchto 5 veci fakt nedokáže.

Skúste na chvíľu dávať pozor. Nielenže sa pobavíte, ale prekvapivo zistíte,

že máte v sebe viac ako si myslíte.

 

 

 

5 vecí, ktoré PES nikdy NESPRAVÍ

Hovorí sa – poslúcha ako vycvičený pes. Ale týchto 5 veci fakt nedokáže.

Skúste na chvíľu dávať pozor. Nielenže sa pobavíte, ale prekvapivo zistíte,

že máte v sebe viac ako si myslíte.